Resultat 2016

 

DARAK - Stöby - 6 november 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
CH (N)Fodnaheia's Keilir 4 7 Cristiano Federico Sandon  CACIB
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Lee Selassa  HP
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Lee Selassa  Supreme Champion & Nominerad

 

 

DARAK - Stöby - 5 november 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 9 Stéphanie Serrai  Champion 
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Satu Hamalainen  HP
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Satu Hamalainen  CACS

 

 

Racekatten - Köge - 25 september 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 9 Glenn Sjöbom  Ex2
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Lena Nordström  HP
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Lena Nordström  CACS

 

SKKK - Helsingborg - 14 augusti 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Geir Edvardson  CAC & BIV-v/j
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Yan Roca-Folch  HP, BIV & Nominerad (2 röster)
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Yan Roca-Folch  CACS
S*Cederskogens Unni Uran 6 12 Yan Roca-Folch  Ex1 & Best In Show (med alla röster)
S*Cederskogens Ulla Ulexit 6 12 Yan Roca-Folch  Ex3

 

SKKK - Helsingborg - 13 augusti 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Geir Edwardson  CAC, BIV-t & Nominerad
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Malin Sundkvist  HP & Best In Show
S*Cederskogens Unni Uran 6 12 Malin Sundkvist  Ex4
S*Cederskogens Ulla Ulexit 6 12 Malin Sundkvist  Ex5

 

SVISS - Hässleholm - 5 juni 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Robert Lubrano  Ex1, BIV-j & Best In Show
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Stephe Bruin  HP
S*Cederskogens Ulla Ulexit 6 12 Stephe Bruin  Ex2

 

 

SVISS - Hässleholm - 4 juni 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Henry Hornell  Ex2
SC Ruby av Härjedalen 6 1 Robert Lubrano  HP
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Robert Lubrano  CACS, BIV & nominerad
S*Cederskogens Ulla Ulexit 6 12 Robert Lubrano  Ex2

 

Racekatten - Hvidovre - 8 maj 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Marta Ziemianska  Ex1, BIV-j & nominerad
S*Cederskogens Roxie Rubin 6 9 Åsa Hammarlund  Ex2
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3 Hannah Jensen  

 

JYDSK Racekatteklub - Hedensted - 10 april 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 11 Marta Ziemianska  Ex1 & BIV-j
S*Cederskogens Stina Sten 6 9 Steven Jones Champion

 

Min Kattklubb - Kristianstad - 28 februari 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 12  Hanne Sofie Sneum  Ex2
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3  Hanne Sofie Sneum CACS
GIP SC S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4  Marteinn Tausen Supreme Champion

 

Min Kattklubb - Kristianstad - 27 februari 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
S*Cederskogens Roxie Rubin 6 9  Hannah Jensen  Ex2
(N)Fodnaheia's Keilir 4 12  Marteinn Tausen  Ex2
GIP SC S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4  Marteinn Tausen  CAPS

 

Racekatten - Sorø - 7 februari 2016
Katt Grupp Klass Domare Resultat
(N)Fodnaheia's Keilir 4 12  Kristina Rautio  Ex1 (av5), BIV-u/j & Best In Show