Utställningsresultat 2015

 

Racekatten - Herlev - 6 december 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIC D*Ruby av Härjedalen 6 1  Bette Lind  HP
S*Cederskogens Roxie Rubin  6 9  Bette Lind  Ex1, BIV-v & Nominerad

 

Racekatten - Køge - 27 september 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIC D*Ruby av Härjedalen 6 3  Ulrike Wahl  SUPREME CHAMPION, DVM & Best In Show
S*Cederskogens Roxie Rubin  6 9  Ulrike Wahl  CAC
S*Cederskogens Siri Safir 6 12  Ulrike Wahl  Ex1 av 5, BIV & Nominerad (1 röst)
S*Cederskogens Smilla Smaragd 6 12  Ulrike Wahl  Ex2 av 5
SC&GIP S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4  Zvezdan Memedov  CAPS

 

SKKK - Halmstad - 15 augusti 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIC D*Ruby av Härjedalen 6 3  Geir Edvardsen  CACS
S*Cederskogens Roxie Rubin  6 11  Geir Edvardsen  Ex1, BIV-u/j & Best In Show
S*Cederskogens Siri Safir 6 12 Geir Edvardsen  Ex1
PR S*Cederskogens Omar Omega 3  Jette Eva Madsen  CAPIB & BIV
SC&GIP S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4  Jette Eva Madsen  Ex2

 

DARAK - Dragör - 9 augusti 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIC D*Ruby av Härjedalen 6 3  Bette Lind  CACS, BIV-v & Best In Show(alla röster)
S*Cederskogens Roxie Rubin  6 11  Bette Lind  Ex1, BIV-u/j & Nominerad
SC&GIP S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4  Aase Nissen  Ex2

 

DARAK - Dragör - 8 augusti 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIC D*Ruby av Härjedalen 6 3  Leslie van Grebst  CACS, BIV-v & Best In Show(8av9 röster)
S*Cederskogens Roxie Rubin  6 11  Leslie van Grebst  Ex1, BIV-u/j & Nominerad
SC&GIP S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4  Bette Lind  Ex2

 

Calmare Kattklubb - Kalmar - 28 juni 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
SC&GIP S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4    CAPS

 

Calmare Kattklubb - Kalmar - 27 juni 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIC D*Ruby av Härjedalen 6 3  Veikko Saarela  CACS, BIV-t & Nominerad
S*Cederskogens Roxie Rubin  6 11  Veikko Saarela  Ex1 & Nominerad
SC&GIP S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4  Mikael Edström  CAPS

 

Nerkies Kattklubb - Örebro - 7 juni 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIC D*Ruby av Härjedalen 6 3  Hanna Jensen  CACS & Nominerad
S*Cederskogens Roxie Rubin  6 12  Hanna Jensen  Ex1, BIV-u/j & Nominerad

 

Racekatten - Hårlev - 10 maj 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIC D*Ruby av Härjedalen 6 3  Anne Köhn  CACS
S*Cederskogens Roxie Rubin  6 12  Anne Köhn  Ex2

 

Dackekatten - Gislaved - 19 april 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIP SC S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4   CAPS & Nominerad

 

Dackekatten - Gislaved - 18 april 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIP SC S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4  Iréne Eek Magnusson CAPS
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3  Aliosha Romero  Ex2
S*Cederskogens Roxie Rubin 6 12  Aliosha Romero  Ex2
S*Cederskogens Ralf Rutil 4 12  Iréne Eek Magnusson  Ex1 & Nominerad
S*Cederskogens Rikki River 4 12  Iréne Eek Magnusson  Ex2
Kullklass kat. 2      Lone Lund  Best In Show-Kull

 

Min Kattklubb - Kristianstad - 8 Mars 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIP SC S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 4    CAPS

 

Min Kattklubb - Kristianstad - 7 Mars 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
GIC S*Cederskogens Larry Lava 6 3  Iréne Eek Magnusson  Ex2
IP SC S*Cederskogens Crille Crom, DVM 4 6  Jette Eva Madsen  Grand International Premier, BIV & Nominerad
S*Cederskogens Omar Omega 3    CAGPIB, BIV & Nominerad

 

DARAK - Koge - 24 januari 2015
Katt Grupp Klass Domare Resultat
SC S*Fridalas Digitalis, DVM 5 10  Judith Zuurveld  CAP
S*Cederskogens Omar Omega 3  Judith Zuurveld  Ex2