År 2010 var vi på 14st utställningar

 Birka - Stockholm - 12 december 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 S*Cederskogens Heta Hekla 4 12

 Stephe Bruin

 Ex1, BIV u/j & Best In Show (med 5 av 7 röster)

 

 Birka - Stockholm - 11 december 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 S*Cederskogens Heta Hekla 4 12

 Aase Nissen

 Ex1

 

 Ädelkatten - Göteborg - 5 december 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Heta Hekla

4 12  Jörgen Billing  Ex1, BIV u/j & Best In Show (med alla röster)
 S*Cederskogens Garry Granit 3 11

 Annette Sjödin

 Ex 3

 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Jörgen Billing

 Grand International Champion

 S*Cederskogens Greta Granat

5 11

 Hannah Jensen

 Ex1 & Nominerad

 CH S*Cederskogens Ebbe Everest

3 10  Annette Sjödin  Ex 2

 IC S*Fridalas Piri-Piri

4 5  Jörgen Billing  Ex 3

 

 Ädelkatten - Göteborg - 4 december 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Heta Hekla

4 12  Annelie Persson  Ex1, BIV u/j & Best In Show(5 av 7 röster)
 S*Cederskogens Garry Granit 3 11

 Fabio Brambilla

 Ex 3

 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Annelie Persson

 CAGCIB

 S*Cederskogens Greta Granat

5 11

 Annika Billing

 Ex 3

 CH S*Cederskogens Ebbe Everest

3 10  Fabio Brambilla  

 Ex1, BIV-T & Nominerad

 IC S*Fridalas Piri-Piri

4 5  Annelie Persson  Ex 3

 

 Väst Svenska Kattklubben - Göteborg - 7 november 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 S*Cederskogens Heta Hekla 4 12

 Raymond A Sætre

 Ex1, BIV-U/J, Best In Show & Best Of the Best

 IC (N)Jatoba's Cicero 4 5

 Raymond A Sætre

 CAGCIB

 S*Cederskogens Greta Granat

5 12

 Jörgen Billing

 Ex2

 

 Väst Svenska Kattklubben - Göteborg - 6 november 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 S*Cederskogens Heta Hekla 4 12

 Hanna Jensen

 Ex1, BIV-U/J, Nominerad (2 röster)

 

 FMK - Hässleholm - 10 oktober 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Hugo Hagel

3 12  Eiwor Andersson  Ex1 & BIV u/j
 S*Cederskogens Gloria Glimmer 5 12

 Michael Edström

 Ex1, BIV-T & Nominerad

 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Eiwor Andersson

 Ex2

 S*Cederskogens Harry Halogen

4 12

 Eiwor Andersson

 Ex2

 CH S*Cederskogens Ebbe Everest

3 7  Eiwor Andersson  ABS

 

 FMK - Hässleholm - 9 oktober 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 SC S*Fridalas Digitalis

5 1  Jette Eva Madsen  HP
 S*Cederskogens Greta Granat 5 12

 Jette Eva Madsen

 Ex1
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Jette Eva Madsen

 CAGCIB, BIV & Nominerad (2röster)

 S*Cederskogens Harry Halogen

4 12

 Jette Eva Madsen

 Ex2

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 9

 Marie Westerlund

 ABS

 

 

 

 Racekatten - Næstved/Danmark - 26 september 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Lene Glem

 CAGCIB

 CH S*Cederskogens Ebbe Everest

3 7

 Helene Reiter

 Ex2

 

 CCP - Bezons/Frankrike - 26 september 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 S*Cederskogens Dobber Dolomit 4 9

 

 Ex2

 

 CCP - Bezons/Frankrike - 25 september 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 S*Cederskogens Dobber Dolomit 4 9

 

 CAC, BIV & Nominerad

 

 Min Kattklubb - Karlshamn - 25 september 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 SC S*Fridalas Digitalis, DVM 5 1

 Lone Lund

 HP & Best In Show

 S*Cederskogens Gloria Glimmer

5 12

 Lone Lund

 Ex1, BIV-T & Nominerad (1 röst)

 S*Cederskogens Greta Granat

5 12

 Lone Lund

 Ex2

 

 Skånes kattklubb - Höganäs - 15 augusti 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 SC S*Fridalas Digitalis

5 1  Raymond Alessandro Sætre  HP & BIV-T Distinguished Variety Merit, DVM
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Britta Busse

 Ex 3

 S*Cederskogens Etna

3 9

 Ietje Röhr Dubbeld

 Champion

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 9

 Ietje Röhr Dubbeld

 CACIB

 

 Skånes kattklubb - Höganäs - 14 augusti 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 SC S*Fridalas Digitalis

5 1  Ietje Röhr Dubbeld  HP & BIV-T
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Ietje Röhr Dubbeld

 Ex2

 S*Cederskogens Etna

3 9

 Britta Busse

 CAC & nominerad

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 9

 Britta Busse

  Champion

 

 

 Föreningen Ras & Huskatten - Varberg - 31 juli 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Lene Glem

 Ex3

 S*Cederskogens Etna

3 9

 Anne Köhn

 CAC

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 9

 Anne Köhn

 CAC

 

 Föreningen Ras & Huskatten - Varberg - 1 augusti 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Anne Köhn

 CAGCIB

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 9

 Lene Glem

 CAC

 

 Föreningen Ras & Huskatten - Varberg - 31 juli 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Lene Glem

 Ex3

 S*Cederskogens Etna

3 11

 Anne Köhn

 CAC

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 11

 Anne Köhn

 CAC

 

Katteklubben - Silkeborg - 25 juli 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 IC S*Cederskogens Crille Crom

 4

 5

 Eric Reijers

 CAGCIB

 

 Calmare Kattklubb - Kalmar - 3 juli 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 IC (N)Jatoba's Cicero

 4

 5

 Eric Reijers

  Ex 2

 

 Agderkatten - Arendal - 13 juni 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dixie Diamant

 4

 11

 Steven Jones

  Ex1, BIV & Nominerad

  

 Agderkatten - Arendal - 12 juni 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dixie Diamant

 4

 11

 Olga Sizova

  Ex1

  

 Nerikes Kattklubb- Örebro - 6 juni 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dixie Diamant

 4

 11

 Annelie Persson

  Ex1

 

 SVISS - Trelleborg - 23 maj 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Alexey Shchukin

 Ex3

 S*Cederskogens Etna

3 11

 Michael Edström

 Ex1

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 11

 Michael Edström

 Ex1 & Nominerad

 

 SVISS - Trelleborg - 22 maj 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Marek Chadaj

 Ex3

 S*Cederskogens Etna

3

11

 Jette Eva Madsen

 Ex1, BIV-u/j

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 11

 Jette Eva Madsen

 Ex2

 

 Spinneriet - Bohus/Göteborg - 16 maj 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Jörgen Billing

 CAGCIB

 S*Cederskogens Dixie Diamant

4 11

 Jörgen Billing

 Ex1 & BIV-U/J

 S*Cederskogens Felix Fyllit

4

11

 Jörgen Billing

 Ex1

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 11  Stéphane Bernard  Ex1 & Nominerad

 

 Spinneriet - Bohus/Göteborg - 15 maj 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Åsa Hammarlund

 CAGCIB

 S*Cederskogens Dixie Diamant

4 11

 Åsa Hammarlund

 Ex1, BIV-T & Best In Show (7 av 8 röster)

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 11

 Jörgen Billing

 Ex1 & Nominerad

  

 Skogkattmästerskapet 2010 - Solbergelva/Norge - 8 maj 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dixie Diamant

 4

 11

 Maud Olsen Johansson

  Ex1, BIV-T & Best In Show (alla röster) vinnare i sidoklassen-bästa svans :-)

  

 LIRAK - Lørenskog/Norge - 2 maj 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dixie Diamant

 4

 11

 Anne Veland

 Ex1 & BIV-T

 

 LIRAK - Lørenskog/Norge - 1 maj 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dixie Diamant

 4

 11

 Raymond Alessandro Sætre

 Ex1, BIV-T & Best In Show

 

 Sydkatten - Malmö - 11 april 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 IC S*Fridalas Piri-Piri

4 5  Annette Sjödin   CAGCIB

 IC (N)Jatoba's Cicero

 4

 5

 Annette Sjödin

 Ex 4
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Annette Sjödin

 Ex 3

 S*Cederskogens Dixon Diabas

4 11  Annette Sjödin  Ex

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 11  Kristina Rautio  Ex 2

 S*Cederskogens Etna

3 11  Kristina Rautio  Ex 1 

 

 Ebocat - Kaltbrunn/Schweiz - 10 april 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Fia Fossil

 3

 12

 

 Ex1Best In Show 

 

 Sydkatten - Malmö - 10 april 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 IC S*Fridalas Piri-Piri

4 5  Raymond Alessandro Sætre  CAGCIB 

 IC (N)Jatoba's Cicero

 4

 5

 Raymond Alessandro Sætre

 Ex 3
 IC S*Cederskogens Crille Crom 4 5

 Raymond Alessandro Sætre

 Ex 4

 S*Cederskogens Bea Beckerit

4 9  Raymond Alessandro Sætre  Ex 3

 S*Cederskogens Dixon Diabas

4 11  Raymond Alessandro Sætre  Ex

 S*Cederskogens Ebbe Everest

3 11  Annette Sjödin  Ex 3

 S*Cederskogens Etna

3 11  Annette Sjödin  Ex 1

 

 RORAK - Kverneland/Norge - 3 april 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dixie Diamant

 4

 11

 Lene Glem

 Ex1 & BIV

 

 

 RORAK - Kverneland/Norge - 2 april 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dixie Diamant

 4

 11

 Raymond Alessandro Sætre

 Ex1, BIV & Best In Show (alla röster)

 

 Racekatten - Tune/DK - 21 mars 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 IC S*Fridalas Piri-Piri

4 5  Jörgen Billing  CAGCIB 

 IC (N)Jatoba's Cicero

 4

 5

 Jörgen Billing

 Ex2
S*Cederskogens Dobber Dolomit 4 11

 Jette Eva Madsen

 Ex1, BIV & Nominerad (1 röst)

 

 NORAK's - Oslo - 21 mars 2010 

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dixie Diamant

 4

 11

 Mario Ottino

 Ex1 & Nominerad (1 röst)

 

NORAK's - Oslo - 20 mars 2010  

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dixie Diamant

 4

 11

 Anne Veland

 Ex1

 

DARAK - Herlev/Danmark - 7 februari 2010  

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 IC S*Cederskogens Crille Crom

 4

 5

 Alexander Platz

 Ex 2

 

FIFe/CCP - Cormeilles en Parisis/Frankrike - 13 februari 2010  

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 S*Cederskogens Dobber Dolomit

 4

 12

 

 Ex 1 & Best In Show

 

Katteklubben - Koge/Danmark - 24 januari 2010  

Katt

 Grupp  Klass Domare  Resultat 

 CH S*Fridalas Piri-Piri

 4

 7

 Mina Krogh

 International Champion & Nominerad (2 röster)